ČLÁNOK / Vysoký krvný tlak

Hypertenzia – vysoký krvný tlak – nie je v pravom zmysle slova choroba. Je to porucha systému cirkulácie krvi.

Cirkuláciu krvi treba ponímať ako uzavretý fyzikálny systém. Jeho hlavné veličiny sú: objem, tlak krvi a teplota krvi. Pri uzavretom systéme platí fyzikálna závislosť medzi týmito veličinami. Preto ak sa zmenší objem cievneho systému ( cievy sa stiahnu) zvyšuje sa tlak. Naopak, ak sa cievy uvolnia - roztiahnu, tlak klesá. Cievy majú veľmi obmedzenú schopnosť rozťahovania sa, preto lieky po určitom čase prestávajú fungovať. So zmenou tlaku súvisí aj teplota - ak sa zväčší teplota, zväčšuje sa tlak ( viď princíp tlakového hrnca pri varení - niektorí  ľudia sa aj cítia, ako natlakovaný hrniec). 

Príčiny zvýšenia tlaku môžu byť:

 1. Zvýšenie teploty krvi ( strava, nadbytok hormónov, slabé chladenie tela cez kožu a cez cirkuláciu krvi v rukách a hlavne nohách)
 2. Slabá elesticita ciev – cievy sa nevedia rozšíriť ( aby eliminovali zvyšujúci sa tlak)
 3. Rozšírené žily v bruchu a nohách – stav, kedy je malý tlak krvi pri spätnom cykle do srdca (venózny systém). Aby došlo k vyrovnaniu tlakov, telo musí stiahnuť (zmenšiť objem) artérií, ktoré vychádzajú zo srdca do hlavy. Pri tomto dlhodom núdzovom režime dochádza k „stabilizácii“ zúženia artérií. Ak sa k tomu pridá nesprávne zloženie krvi ( veľa cholesterolu, trombocitov, tukov, anorganických minerálov), dochádza k poškodeniu vnútornej steny artérií a následnej sklerotizícii alebo zvápenateniu ciev. Tiež k riziku upchatia ciev nadbytočnými zložkami v krvi.
 4. Porucha hormonálneho systému:
  1. Poruchy štítnej žľazy
  2. Nadbytok hormónov nadľadvinovej žľazy
 1. Zúženie kapilárneho systému
  1. Kostí ( osteoporóza, osteopénia, osteochondróza)
  2. Kože ( telo sa nevie chladiť cez kožu)
  3. Niektorých orgánov
 2. Rozšírený lymfný systém a stagnácia lymfy ( priberanie na určitých partiách tela, zadržiavanie vody v tele, celulitída...)

Z praxe je vidieť, že pri dhodobých problémoch s vysokým krvným tlakom došlo k akumulácii viacerých porúch, ktoré sú nielen dôsledkom, ale aj ďaľšou príčinou. Tak sa uzatvára začarovaný kruh, ktorý veľmi negatívne ovplyvňuje kvalitu života človeka.

Aj z horeuvedných príčin je vidieť, že pri takých závažných poruchách tela je priam nemožné, aby medikamentózna liečba bola úspešná (čo aj dokazuje prax, a definícia hypertenzie ako chronického nevyliečiteľného ochorenia). Lieky sú iba „záchranným pásom“, aby nedošlo k nezvratným a tragickým poruchám – prasknutie cievy v mozgu alebo v srdci ( mŕtvica, infarkt mozgu alebo srdca). Lieky sú jediným riešením pre všetkých, ktorí nepoznajú pravé príčiny a nemajú prírodný nástroj na odstránenie týchto príčin. Keďže lieky neodstraňujú príčiny, iba následky, intenzita príčin časom zosilnieva, preto lieky po určitom čase prestávajú účinkovať a sú nahradené inými. Ďaľším negatívom liekov sú nielen ich vedľajšie účinky, ale tiež fakt, že zvyšky liekov sa slabo vylučujú a zväčša zostávajú v tele. Je to záťaž na detoxikáciu tela ( častým javom je zvýšený kreatinín, kyselina močová ),prehrievanie lymfného systému brucha (je priam nemožné u klientov schudnúť z brucha) a časté cysty na ľadvinách.

Náprava vysokého krvného tlaku principiálne spočíva v:

 1. Odstránení všetkých príčin, ktoré spôsobujú zahrievanie tela (zvyšovanie teploty krvi)
 2. Zvýšení elasticity ciev – ich schopnosti pružne meniť svoj objem ( roztiahnuť sa a stiahnuť) podľa potrieb tela pri cirkulácii - chladení sa.

Kto si chce napraviť krvný tlak, musí naozaj pátrať po všetkých príčinách a odstraňovať ich – doslova spraviť „ generálnu opravu“ svojho tela a aj mysle. Pri náprave systémov tela metódou Termoregulácie tela a výrobkami Planet zdravja je nevyhnutné zásadne upraviť stravu a výrobky užívať pravidelne a presne podľa pokynov.

Postupné a pomalé vysádzanie liekov je možné iba vtedy, kedy preukazateľne ( a to pravidelným meraním v rovnakom čase a zapisovaním hodnôt) a citeľne dôjde k zníženiu krvného tlaku a po konzultácii týchto zmien s ošetrujúcim lekárom !!!!

V praxi to znamená znižovanie dávok lieku, ktorý rýchlo znižuje tlak. Je ťažké určiť, ktorý liek v tej–ktorej fáze nápravy tela to je. Preto jediným riešením je riadenie sa podľa intuície - prax ukazuje, že pri úprimnej vedomej snahe chorého o pomoc telu, dokáže chorý doslova vycítiť, ktorý liek mu nerobí dobre. A naopak, ktorý ešte nevyhnutne potrebuje. Byť bez liekov je reálne až po dlhšom čase a pod lekárskym dohľadom! 

Cieľom regenerácie výrobkami Planet zdravja v prípade vysokého krvného tlaku je v prvom rade zlepšenie kvality života chorého - získanie schopnosti robiť bežné činnosti bez tlakov v hlave a strachu o zdravotný stav a život, zvýšenie vitality a dobrého pocitu zo života. Práve zlepšenie psychiky, spánku a prílev síl sú znakom toho, že činnosť tela sa zlepšuje, poruchy sa postupne odstraňujú a regeneračné procesy sú aktivované.

Každé telo je iné, aj každá porucha krvného tlaku má inú príčinu a iný vývoj. Preto určenie vhodnej kombinácie preparátov je individuálne, na základe dotazníka, ktorý zasielam po vyžiadaní. O dotazník môžete požiadať tu:  Kontaktný formulár

 

KONTAKT

Ľubica Melnikov

0911 984 774
0918 986 932

info@planeta-zdravia.sk

Obchodné meno: Ing. Ľubica Melnikov
Sídlo: 925 83 Žihárec 700
IČO: 40 56 41 93
DIČ: 1030089907
IČ DPH: SK1030089907
zapísané na Obvodnom úrade v Galante,
pod č. ŽO-2003/01314-2
a č. OŽP-B/2007/06633-2(-3-4)

Orgány dozoru:
Inšpektorát SOI pre Nitriansky kraj
Staničná 9, P. O. BOX 49A,
950 50 Nitra 1

KONZULTÁCIA CEZ E-MAIL

Stručne, prosím, popíšte Váš zdravotný problém a či máte záujem o e-konzultáciu ( 15,- eur) alebo vypracovanie terapie ( 40,- eur). Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov.

Captcha