lubica
PLANÉTA ZDRAVIA
Ľubica Melnikov
UZDRAVTE SVOJE TELO I MYSEĽ

Dunajská Streda
Hlavná 326/23

Telefón: 0918 986 932 0918 986 932
0911 984 774 0911 984 774
info@zdravie-ako.sk

 

Ochorenie štítnej žľazy

Hormóny štítnej žľazy ovplyvňujú ZDRAVIE KAŽDEJ bunky a tým aj celého tela.

Preto sú pre zdravie NEVYHNUTNÉ !

Produkuje Vaša štítna žľaza potrebné množstvo  týchto hormónov?

Viete, že k správnej činnosti štítnej žľazy  je nevyhnutný  jód?

JÓD  +  tyreoglobulín  =  hormón štítnej žľazy (tyroxín a trijódtyronín)

Jód patrí medzi základné elementy v ľudskom tele. Zabezpečuje správnu činnosť štítnej žľazy. Hormóny štítnej žľazy majú špecifickú vlastnosť – vstupujú do metabolizmu každej jednej bunky. Predovšetkým sa priamo zúčastňujú na výrobe energie bunky v mitochondriách (časť bunky, možno prirovnať k „elektrárni, teplárni“). Keď je v tele nedostatok jódu, štítna žľaza nemá dostatok materiálu pre svoju činnosť – v tele je  zároveň aj málo hormónov štítnej žľazy.

Bez dostatku  jódu niet  vitality, ani mladosti.

 

To znamená, ak bunka nemá dostatok tyroxínu (trijódtyronínu) nevie si vytvoriť dostatočné množstvo energie, ktoré potrebuje nielen na svoju hlavnú aktivitu, ale predovšetkým na svoju detoxikáciu a regeneráciu. Následne sa neodkáže zbaviť nepotrebných látok a opraviť svoje poškodené štruktúry a... ochorie.

Je vo Vašom tele dostatok jódu ?

Otestujte sa!

 1. Cítite často únavu, malátnosť alebo letargiu?
 2. Ťažko sa koncentrujete?
 3. Robí Vám problémy raňajšie vstávanie?
 4. Zhoršila sa Vám kvalita vlasov alebo Vám vlasy vypadávajú?
 5. Lámu sa Vám nechty?
 6. Ste citliví na chlad? Je vám často chladno? Máte chladné končeky prstov?
 7. Máte nepravidelnú stolicu? Alebo sklony k zápche?
 8. Pribrali ste na váhe napriek tomu, že príjem  Vašej stravy sa nezýšil?
 9. Neviete schudnúť napriek tomu, že ste upravili stravu a pravidelne cvičíte?
 10. Ľahko sa dostávate do stresu?
 11. Zdá sa Vám, akoby už všetko bolo nad Vaše sily?
 12. Otázka pre mužov: je u Vás občas problém s potenciou?
 13. Otázka pre ženy: máte nepravidelnú menštruáciu? Máte cystu (na prsníku alebo vaječníku)?

Ak ste na viac ako 3 otázky odpovedali kladne, je veľmi pravdepodobné, že máte málo jódu a štítna žľaza nevie produkovať také množstvo  hormónov, koľko Vaše telo potrebuje.

Čo robiť?


Istotne Vás napadlo: „Treba ísť na endokrinológiu“. Áno, diagnostika je potrebná. Ak sa ukáže, že naozaj máte hypotyreózu – t.j. zníženú činnosť štítnej žľazy – menej hormónu T4 (tyroxínu) ako je norma, endokrinológ Vám automaticky predpíše EUTYROX ( L-tyroxín) – syntetický hormón štítnej žľazy. Možno Vám povie, že ho budete užívať natrvalo, možno Vám iba oznámi termín ďaľšej kontroly. Možno Vás upozorní na to, aby ste nejedli stravu alebo doplnky obsahujúce jód. Ak máte viditeľnú nadváhu – možno Vás upozorní  na riziko cukrovky. Možno nie. Možno Vám povie, že Vaše ochorenie je liečiteľné, ale k úplnému VYLIEČENIU nedôjde a  do konca života budete odkázaná ( - ý) užívať Eutyrox. Ale ukľudní  Vás, že je to výborná liečba a Vy nemusíte nič robiť, iba každý deň ráno, pol hodiny alebo hodinu pred raňajkami užiť EUTYROX. Pohodlie nadovšetko!

To je pohľad a prístup klasickej medicíny,ktorá rieši následky poruchy. Odstraňuje symptómy. Prezentuje názor, že farmácia je rovnoprávna s prírodou a dokáže to, čo aj telo. Je veľa ľudí, ktorí sa roky podrobujú substitučnej liečbe Eutyrox-om a nemajú žiadne vážne problémy.  Tí, ktorí majú zvýšený  krvný tlak alebo tí, ktrorým  po niekoľkých rokoch diagnostikujú cukrovku, vôbec netušia, že ich ochorenia majú súvis so štítnou žľazou.

J.B., 53 ročná: „ Eutyrox užívam 4.rok, začala som s dávkou 50mg, teraz už mám 75 mg. Na začiatku liečby som si myslela, že moje problémy s pomalým priberaním zmiznú a budem mať normálnu váhu. Teraz mám cca 10 kg naviac  a napriek tomu, že jem málo, nechudnem. Ale mojím najväčším problémom  je popoľudňajšia únava. Je taká, že po príchode z práce nie som schopná sa venovať ani domácnosti,  ani sebe. Manžel to nechápe a vysvetľuje to nedostatkom pozitívneho myslenia u mňa. Akokoľvek sa snažím, bez podvečerného spánku neviem byť, čo má ale za následok nespavosť. A rannú nevyspatosť.“


Tento prípad nie je ojedinelý. V poslednom období  stúpa počet ľudí, ktorí majú také ťažkosti, kde nie je možné diagnostikovať žiadne vážne ochorenie a keďže sa títo ľudia naďalej sťažujú na rôzne symtómy (nervozita, vnútorný nepokoj, podráždenosť, depresia, plačlivosť, výbušnosť, náladovosť, apatia, tráviace ťažkosti, priberanie, únava, partnerské problémy) sú odporučení na psychiatrické vyšetrenie.

Prax ukazuje, že nestačí mať v krvi dostatok umelého hormónu. Problém zníženej funkcie štítnej žľazy nie je  taký jednoduchý, ako ho farmácia poníma. Jednoducho povedané, EUTYROX dopĺňa nedostatok hormónu, ale samotnú štítnu žľazu nelieči. Tá naopak, pracuje stále slabšie a slabšie .Je to prirodzený dôsledok mechanizmu riadenia činnosti štítnej žľazy.

Kontrolným orgánom hladiny  hormónu štítnej žľazy v krvi je hypotalamus. Ten je úzko prepojený s hypofýzou, ktorá priamo formou TSH hormónu riadi (stimuluje) činnosť štítnej žľazy. Ak je v krvi dostatok tyroxínu (hormón štítnej žľazy), štítna žľaza nie je nútená pracovať, bunky atrofujú. Dúsledkom je neustále sa znižujúca činnosť štítnej žľazy a zvyšovanie dávok syntetického hormónu ( Eutyrox-u).

Štítna žľaza priamo ovplyvňuje sťahovanie artérií a rozťahovanie žíl a tým aj tlak krvi a jej cirkuláciu. Zdravá a plne funkčná štítna žľaza vykonáva tento proces ihneď , podľa potrieb tela. V krvi je vždy AKTUÁLNE  POTEBNÉ množstvo hormónov. AK štítna žľaza slabo pracuje, telo nevie byť tak flexibilné voči meniacim sa okolnostiam a tiež nevie byť dosť výkonné, ak sa umelý hormón z rôznych dôvodov predčasne spotrebuje.

Cirkulácia krvi zabezpečuje nielen prísun živín a potrebných látok k bunkám a následne odvod nepotrebných látok, ale predovšetkým zodpovedá za distribúciu tepla po tele. Je priamym vykonávateľom ohrevu a chladenia. Keď je zúžený kapilárny systém (z dôvodu nerovnomerných hladín hormónu štítnej žľazy), nedochádza k správnemu prekrveniu niektorých tkanív. Ak sa tento proces týka kože, najväčšieho chladiaceho orgánu tela, koža slabo chladí, telo sa začne prehrievať a svoje chladenie musí riešiť núdzovo – zadržiavaní vody v tele, viditeľným rozširovaním žíl v nohách. Sprievodným javom po určitej dobe je zvýšený krvný tlak. A samozrejme nadváha – lebo tuky sa nemôžu spaľovať, pokiaľ nefunguje dobre chladenie tela.

Nedostatok jódu v strave je enviromentálny problém vnútrozemských krajín. Preto sa soľ jodizuje, zvieratám sa pridáva do potravy jód (aby ho bolo dostatok v mäse a mlieku).

K deficitu jódu v tele dochádza, ak tráviaci systém nedoplní potrebné množstvo a zároveň stúpa spotreba jódu v tele.

Tráviaci systém môže zabezpečiť dostatok jódu, ak správne pracuje a strava je vyvážená a dosť bohatá na organicky viazaný jód.  Treba zdôrazniť, že jód v soli je v anorganickej forme (KI) čo pre telo nie je ideálna forma. Zároveň jodid draselný (KI) je konečným produktom rozpadu tyroxínu , čo spätne blokuje činnosť štítnej žľazy.

Spotreba jódu v tele stúpa, ak sa zvyšujú nároky na psychický alebo fyzický výkon tela. Najsilnejším činiteľom je psychický stres, zodpovednosť za veľa pracovných úloh, výchovu detí, chod domácnosti, finančné problémy. Práve tu je odpoveď na otázku, prečo na hypotyreózu trpí tak veľa žien.

Ženy si v súčasnosti  berú (musia) na plecia viac, ako je pre nich únosné. Prvým činiteľom je nesprávne ponímanie emancipácie (čo ale táto stránka nechce riešiť). Ďaľšími činiteľmi je nerovnováha medzi tým, čo dávajú a tým, čo dostávajú. Ich ženskosť je nevedomky a nechtiac využívaná nesprávnym spôsobom. Stávajú sa obeťami vlastnej dobroty a láskavosti. Obeťami, lebo neberú ohľad na seba, na svoje potreby a  majú málo kvalitného relaxu. Vyčerpajú si rýchlo zásoby jódu a spustí sa kolotoč problémov.

Riešením je ZABEZPEČIŤ v tele dostatok jódu! Ale  ORGANICKY  VIAZANÉHO!

Organicky viazaný jód je takmer v každej potravine. Ale málo na to, aby pokryl  zvýšenú dennú potrebu. Pred 20 rokmi Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) odporúčala dospelým 50 µg na deň, v súčasnosti je to 200 µg na deň.

Zvýšený obsah organicky viazaného jódu :

 1. Morské ryby a plody mora. Pre našinca je žiaľ nereálne jesť každý deň morské ryby. Pozor na morské riasy – obsahujú veľa jódu, ale v anorganickej forme
 2. Sušená šťava zo zeleného jačmeňa - malé množstvo jódu.
 3. Produkty PLANET  ZDRAVJA - prírodné, za studena lisované oleje s aktívnym, organicky viazaným jódom- olej č. 9 a č. 80.Zloženie oleja č. 80:

http://www.planetzdravja.com/prenos/olje80_minerali.pdf

Aktivácia minerálov – uvoľnenie z molekulárnych väzieb – sa dosahuje špeciálnou, patentovo chránenou technológiou na molekulárnej úrovni. Spoločnosť AS AN Ltd. So sídlom v Ljubljane (Slovinsko) ponúka pod značkou Planet zdravja  liečivé, za studena lisované oleje s organicky viazanými, aktívnymi  minerálmi.

Konkrétne olej č. 80 a č. 9 obsahujú mimoriadne množstvo organicky viazaného jódu. Po  užití oleja dochádza ihneď k prestupu voľného  jódu  do tela bez nutnosti lipidického štiepenia v dvanástorníku. Vďaka tejto  technológii sa  vlastnosti  olejov posúvajú na  liečivú úroveň.

 

G.B., 45 ročná: „ Pani Ľ.Melnikov som navštívila s nádejou na pomoc pri mojich zdravotných ťažkostiach. I keď som čakala na prvé endokrinologické vyšetrenie, vôbec som netušila, že štítna žľaza môže mať súvis s mojou neúspešnou operáciou polypov v nosnej sliznici. Už pri prvej návšteve AMP analýza krvi poukazovala na nedostatočnú činnosť štítnej žľazy. Po príchode domov som si pozrela výsledky laboratórneho vyšetrenia krvi na hormón T4 – hodnota spred 4 mesiacov bola 8,9. Norma  je  12 až 22. Začala som intenzívne užívať olej č.80. Po 3 mesiacoch som si dala spraviť laboratórne vyšetrenie krvi na hormón T4. Hodnota bola 11,9 – takmer spodná hranica. V súčasnosti stále užívam olej č. 80, už nie intenzívne, hodnoty hormónu mám v norme.“

Prípad nielen tejto klientky ilustruje liečivé účinky oleja č. 80 ale poukazuje aj na súvislosť, medzi činnosťou štítnej žľazy a zdravotnými problémami. 5-ročná prax v aplikácii tohto oleja v Slovinsku, niekoľko desiatok ľudí už aj na Slovensku každodenne dokazujú, že dostatok jódu v tele je nevyhnutnou podmienkou pre uzdravenie sa alebo udržanie tela v správnej kondícii.

Činnosť šítnej žľazy ovplyvňuje fungovanie každej bunky. To znamená aj buniek cievneho systému, predovšetkým kapilár, ktoré sú v priamom styku s bunkami. Preto nedostatok jódu v tele je zároveň odpoveďou na otázku, prečo u niektorých ľudí užívanie rôznych výživových preparátov (doplnkov) neprináša očakávané výsledky. Inak  povedané – potrebné látky (živiny, vitamíny, enzýmy) musia byť NAJPRV k bunkám dopravené a potom si ich bunka musí vedieť „prijať“. Preto zúžený kapilárny systém je „mechanickou“ prekážkou pri transporte živín. Jednoducho – živiny a vitamíny majú svoju veľkosť a keď je kapilárny systém príliš zúžený (alebo priam poškodený), vzácne látky sa nevedia dostať k bunkám.

Bez správnej funkcie štítnej žľazy nie je možné odstrániť poruchy cievneho systému. Preto olej  č. 80 je základom pri znižovaní  vysokého krvného tlaku.

Zdravá štítna žľaza

Olej č. 80  je ideálna strava, ktorá:

 1. účinne a prirodzene odstraňuje nedostatok jódu,
 2. upravuje funkciu štítnej žľazy ( hyper a hypofunkciu),
 3. zabezpečuje normálny rast a vývoj detí,
 4. umožňuje optimálnu fyzickú a intelektuálnu kondíciu detí a dospievajúcich,
 5. znižuje hladinu cholesterolu,
 6. normalizuje premenu tukov,
 7. zlepšuje elasticitu ciev,
 8. spomaľuje proces starnutia, lebo urýchľuje obnovu buniek,
 9. podporuje prirodzenú detoxikáciu buniek,
 10. zmenšuje riziko chorôb srdca a ciev,
 11. zmenšuje riziko vzniku novotvarov v tele (cysty, myómy, polypy, nádory)
 12. podporuje premenu v kostnom tkanive a ochraňuje ich hustotu,
 13. zabezpečuje optimálnu produkciu energie v organizme,
 14. chráni správnu cirkuláciu a správnu telesnú teplotu,
 15. zvyšuje fyzickú kondíciu a posilňuje duševné zdravie ľudí.

Je možné dosiahnuť nadbytok jódu?

Nie je možné dosiahnuť nadbytok  prírodného, organického, aktívneho jódu,  lebo organické zložky sa prirodzeným spôsobom  - močom - vylučujú z tela. Naopak, nadmerným užívaním anorganického jódu  možno poškodiť štítnu žľazu.

Ako dlho je potrebné užívať olej č. 80, ak je diagnostikovaná hypofunkcia štítnej žľazy?

Pri hypofunkcii štítnej žĺazy,kedy sa ešte neužíva Eutyrox, je potrebné užívať olej č. 80 prvé 2 týždne 5x denne 1 čaj. lyžičku 10 min pred jedlom, potom 3x denne, počas 3 mesiacov. Potom 1 mesiac 2x denne, následne 1mesiac 1x denne.

Ako postupovať, ak sa užíva Eutyrox?

Cieľom je udržať normálnu  hladinu tyroxínu v tele a zároveň v pozitívnom zmysle prinútiť štítnu žľazu v zvýšenej činnosti. Preto je potrebné pomaly znižovať dávky Eutyroxu a zároveň užívať olej č. 80. O koľko znižovať dávky Eutyroxu  a koľko oleja č. 80 denne  - je potrebné som mnou individuálne konzultovať.

Cena oleja č. 80: 29,50 eur.

Objem oleja č. 80: 100 ml. Pri intenzívnom užívaní 5x denne 1 čl  postačuje 1 balenie na 2 týždne. Pri užívaní 3x denne 1 čl 3 - 4 týždne.

Olej č. 80 je možné poslať na dobierku. Poštovné 2,50 eur. V prípade odberu 3ks a viac – poštovné zdarma.

Objednávky: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval