ČLÁNOK / Helicobacter je následok, nie príčina zápalu žalúdka.

Toto „ochorenie“ je mnohým známe. Veľa ľudí má problémy s trávením alebo priamo so žalúdkom. Lekárskym vyšetrením krvi alebo stolice sa zistí, že v žalúdku došlo k premnoženiu tejto baktérie ( chorí často ani nevedia, že ide o premnoženie, nie o nákazu, lebo Helic.p. je baktéria, ktorá je prítomná aj v žalúdku zdravého človeka a je potrebná na natrávenie niektorých zložiek potravy.). Jej premnoženie medicína rieši trojkombináciou antibiotík (ďalej len ATB). Nerieši sa príčina problému -  prečo došlo k premnoženiu. Preto po určitom čase, kedy doznejú účinky ATB, baktéria sa znovu premnoží. Následne sa tento problém znova objavuje a stáva sa chronickým ochorením. Medzitým ale vedľajšie účinky ATB spôsobili ďalšie poruchy (narušenie mikroflóry hrubého čreva, záťaž pečene, ľadvín...). A chorý je po roku tejto liečby slabší a viac ubolený, ako pri prvej návšteve u lekára.

Riešením je odstrániť príčinu, ktorá vytvorila veľmi dobré podmienky pre množenie baktérií v žalúdku. Všetko v tejto dimenzii chce žiť, preto sa nehodno čudovať, že ak majú baktérie veľmi dobré podmienky pre svoj život, tak sa množia a množia. Použitie ATB je voči živým organizmom  v princípe agresia, ktorá plodí ďalšiu agresiu – preto dochádza k recidíve (návratu) ochorenia, ale už s ťažším priebehom.

Vziať baktériám dobré podmienky pre množenie znamená upraviť teplotu a kyslosť žalúdočnej kyseliny do normálu. Medicína vie, aká je normálna kyslosť žal.kyseliny, ale pri bežných ochoreniach sa tento parameter nemeria. Aj keby sa meral, lieky nevedia poruchu tvorby žalúdočnej kyseliny napraviť. Vedia iba umelo ( chemicky ) vyrovnať – napr. antacídami ( liekymi znižujúcimi kyslosť  žal.kyseliny).

Napraviť množstvo, kyslosť a teplotu žalúdočnej kyseliny znamená napraviť prietoky krvi v žalúdku a hlavne žalúdočnej sliznici. A tu sme pri fyzikálnych charakteristikách tela – prietokoch, prekrvení orgánu – cievny systém ľudského tela je v princípe sieť „potrubí“, v ktorých prúdi krv – transportér všetkého, čo bunky potrebujú. Ak orgán nie je dobre prekrvený, nemôže správne fungovať. Regulácia žalúdka – jeho prekrvenie – je riadené „ blúdivým nervom“ , latinsky „ vagus nervus“. Tento nerv je súčasťou autonómneho nervového systému, preto každý stres tela sa prejaví znížením prekrvenia celého žalúdka. Preto je logické, že  AJ eliminácia stresu je nevyhnutnou podmienkou uzdravenia žalúdka.

Správne prekrvenie orgánu je hlavnou podmienkou jeho normálnej činnosti, jeho schopnosti regenerácie aj detoxikácie.  To je podmienka, ktorá platí pre celé telo, pre každú bunku. Iba dostatočný prísun potrebných látok a pravidelný odsun bunkových produktov je zárukou správnej činnosti každej bunky.

S cieľom revitalizácie a regenerácie cievneho a lymfného systému tela  boli vyvinuté slovinské výrobky Planet zdravja (Planet of Health). Svojou podstatou sú revolučné a účinkami jedinečné. Plne rešpektujú prirodzenosť tela a efektívne podporujú regeneračné procesy v tele. Sú vyrobené iba z prírodných substancií a nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Ak sa Vás týka tento zdravotný  problém a ste ochotní upraviť stravu a odbúrať svoj stres, máte možnosť  osobnej konzultácie .

KONTAKT

Termín konzultácie
a merania AMP / ANESA

cena: 35,- eur / max 1,5 hod

MOBIL TELEKOM: 0911 984 774
MOBIL O2: 0918 986 932
E-MAIL: lubica.melnikov@zdravie-ako.sk

Prac. doba:

pondelok – švrtok
po tel. dohode medzi 8.30 – 15.00

Prevádzka:

PLANÉTA ZDRAVIA - Ľubica Melnikov
Hlavná 326/23
Dunajská Streda

Sídlo: 925 83 Žihárec 700
IČO: 40 56 41 93
DIČ: 1030089907
IČ DPH: SK1030089907
zapísané na Obvodnom úrade v Galante,
pod č. ŽO-2003/01314-2
a č. OŽP-B/2007/06633-2(-3-4)

Orgány dozoru:

Slovenská obchodná inšpekcia (SOI)
Inšpektorát SOI pre Trnavský kraj
Pekárska 23
917 01 Trnava

RÚVZ so sídlom v Dunajskej Strede
Veľkoblahovská 1067/30
929 01 Dunajská Streda

KONZULTÁCIA CEZ E-MAIL

Ak nie je pre Vás reálne absolvovať osobnú konzultáciu v Dunajskej Strede, máte možnosť konzultácie svojho zdravotného problému cez e-mail. Cena e-mailovej konzultácie je 35,- eur, platba vopred na účet SK22 6500 0000 0000 1015 5567.

Captcha
Hlavná 326/23, Dunajská Streda

0918 986 932, 0911 984 774